Yükleniyor
Whatsapp Hattımız

Bursa Aydınlatma Firmaları | Aydınlatma Ürünleri Satan Yerler

Bursa Aydınlatma Firmaları | Aydınlatma Ürünleri Satan Yerler

Bursa Aydınlatma Firmaları | Aydınlatma Ürünleri Satan Yerler

Günlük yaşantımızda elektriğin yeri doldurulamaz hale gelmiştir. Bu noktada elektrikle çalışan cihazlarında hayatımızdaki yeri oldukça büyüktür. Elektrikle çalışan cihazlarında başında ise aydınlatma ürünleri gelmektedir. Doğru aydınlatma ürününü seçmek ise bir hayli zordur. Yanlış bir aydınlatma ürünü seçildiğinde göz sağlığımız tehlikeye düşürmektedir.  Tam da bu noktada işini maksimum özveri ile yapan, 47 yıllık tecrübesi ve müşteri odaklı hizmetiyle aydınlatma ürünleri piyasasının bazını tutan Huzur Elektrik, aydınlatma ürünleri Bursa denince akla gelen ilk firmalardandır. 

Bursa Aydınlatma Firmaları

Aydınlatma ürünleri Bursa ili içerisinde Huzur elektrik ilk akla gelen elektrik firması olmakla birlikte müşterilerine sayısız çeşit ve sağlam ürün garantisi sunmaktadır.Aydınlatma ürünleri Bursa’da müşterilerine uygun fiyat ve kaliteli hizmet sunan Huzur elektrik,müşterilerine Nilüfer Merkez’de toptan alışveriş imkanı sunar.  Aydınlatma ürünleri Bursa ili merkez ilçerinden biri olan Nilüfer’de bulunan Huzur Elektrik şubesinde 40’tan fazla markayı inceleme imkanınız bulunmaktadır. Bursa’da yaşamayan müşterilerini de düşünen Huzur Elektrik, merkez şubesindeki kaliteli hizmeti sanal ortama da taşımıştır. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitesi olan elektrikevi.com’da da satışlarına devam eden Huzur Elektrik Türkiye’nin her iline hizmet vermektedir.

Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

Aydınlatma ürünleri, adından da anlaşılacağı üzere bulunulan ortamı aydınlatmaya yarayan cihazlara denir. Bu ortamlar iç ve dış mekan olabilir. Aydınlatma ürünleri kısaca şu şekilde listelenebilir:

 • Ampuller
 • LED Lambalar
 • Florasan Lambalar
 • Halojen Lambalar
 • Balastlar

Aydınlatma Çeşitleri Nelerdir?

 • Doğal Aydınlatma
 • Yapay Aydınlatma

Aydınlatma genel anlamda iki çeşite indirgenebilirken aydınlatılacak yere göre de iki çeşittir. Genel anlamda doğal  ve yapay aydınlatma olarak; aydınlatma çeşidine göre ise iç ve dış aydınlatma olarak belirtilebilir.

Doğal aydınlatmalar güneş ışığının konumune ve geliş açısına göre yapılan aydınlatmalardır. Bu aydınlatma günışığı olarak da isimlendirilir. Doğal aydınlatmalar pencereleri doğru konumlandırmadan ibarettir. Güneş ışığıdan maksimum verim alabilmek ve bu şekilde aydınlanma ihtiyacını karşılamak için doğal aydınlatma kullanılır. 

Yapay aydınlatma ise lambalar, armatürler kullanılarak bulunulan ortamdaki aydınlanma ihtiyacını karşılama şeklidir. Yapay aydınlatmada elektrik enerjisi kullanılır. Yapay aydınlatma, doğal aydınlatmaya göre çok çeşitlidir ancak maliyetlidir. Maliyetli olmasının sebebi yapay aydınlatma sağlanacak ürünün satın alınması ve elektrik enerjisi kullanılarak aydınlatma sağlanmasıdır. 

İç aydınlatma, adından da anlaşılacağı üzere ev, işyeri, otel, hastane, kafe, restoran gibi konumları aydınlatmada kullanılır. 

Dış aydınlatma ise otoyollar, sokaklar, bahçeler, havuzlar, parklar gibi konumları aydınlatmada kullanılır.

Doğru Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?

Kuşkusuz bir şekilde söylemek gerekirse ışık hayatın kaynağıdır. Beyaz ışığın dalga boylarının yansıması ile renkleri görürüz. Doğru aydınlatma ise kısaca şöyle tanımlanabilir: Enerjiyi boş yere israf etmeyen ve insan sağlığına zarar vermeyen aydınlatma türü doğru aydınlatmadır. Yaşam alanlarımızda aydınlatmanın yeri çok büyüktür. Aydınlatmanın hayatımıza girmesi ile birlikte günün istediğimiz saatinde maksimum verime ulaşılabilinmektedir. Yanlış aydınlatma göz sağlığını bozduğu gibi gün içinde yaşam kalitesini de düşürür, çalışma anında konsantrasyonu bozar. Doğru aydınlatma için aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir:

 • Aydınlatma esnasında ışık kesinlikle drekt olarak gözlere gelmemelidir.
 • Enerji tasarrufu sağlanması açısından yukarda listelediğimiz gibi bir aydınlatma çeşidi olan led içerikli aydınlatmalar kullanılmalıdır.
 • Aydınlatmanın yönü doğal ışık kaynağı olan güneş gibi her yöne değil de aşağıya doğru olmalıdır. Aydınlatma özel durumlar haricinde yukarıya doğru yansıtılmamalıdır.
 • Aydınlatmada eğer mümkünse gün ışığından maksimum verim alınabilecek şekilde tasarım yapılmalıdır.
 • Aydınlatma yapılacak yerde gereksiz ışıkladırmalardan uzak durulmalıdır. Kısaca ışık kirliliği yaratılmamalıdır. 
 • Aydınlatma mümkünse tek renk ile sağlanmalıdır. Farklı dalga boylarındaki ışıklar aynı anda göze yansıdığında gözde hasar oluşturabilir ve göz sağlığımız tehlikeye girer.

İçerisinde bulunulan ortamın yalnızca aydınlatmasını değiştererek farklı ambiyaslar yaratılması olasıdır. Bu sebeple birbirine yakın dalga boylarındaki ışıklarları beraber kullanmak bu noktada doğru bir davranış olabilir. Unutulmamalıdır ki aydınlatma insan psikolojisini ciddi anlamda etkiler. Bu sebeple doğru aydınlatma hem iş hem de ev hayatımızda önemli bir noktaya sahiptir.

Bursa Aydınlatma Ürünleri Satan Yerler

Aydınlatmalar çok çeşitli olduğu gibi doğru aydınlatmayı seçmek de bir hayli zordur. Yaşam alanlarımızın aydınlatmasında doğru ürünleri seçmek oldukça önemlidir. Çünkü aydınlatmanın insan psikoloji üzerine doğrudan etkisi olduğu gibi bulunulan ortamın enerjisini direkt olarak değiştirebilme özelliği de mevcuttur. Dolayısıyla yaşantımızda bu denli öneme sahip olan aydınlatma seçimini yapmadan önce mutlaka işinin ehli ve sektörde tecrübeli kişilerden yardım almak gereklidir. En iyi kalitesi, tecrübeli ekibi ve maksimum müşteri memnuniyeti ile Huzur Elektrik aydınlatma ürünleri Bursa’da ilk akla gelen firmalardan biridir. Dilerseniz Bursa’daki mağazasından alışveriş yapabilir, dilerseniz de  Türkiye’nin elektrik malzemeleri alanında önde gelen e-ticaret sitesi olan elektrikevi.com’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.